Nasz klub
Strona główna Nasz klub
HISTORIA KLUBU KW04

HISTORIA KLUBU

Nasz klub założony został w 1904 roku, w czasach zaborów – jest zatem najstarszym obecnie klubem sportowym w Poznaniu. Miał być patriotycznym towarzystwem wioślarskim dla poznańskich Polaków. Klub nie tylko zajmował się więc działalnością sportową, ale umacniał też więzi polskiej społeczności, walcząc z germanizacją. Po czynnym udziale członków KW·04 w Powstaniu Wielkopolskim i odzyskaniu przez Polskę niepodległości, klub stał się 3 największym klubem wioślarskim II Rzeczypospolitej. Klubem bogatym, który na przełomie lat 20. I 30. zdominował krajowych konkurentów, a w dwudziestoleciu międzywojennym zdobył najwięcej tytułów Mistrza Polski. Po „chudych latach” powojennych – gdy przedwojenna historia przeszkadzała w uzyskiwaniu dofinansowań od komunistycznych władz – klub powoli zaczął odbudowywać swą pozycję. Dziś jest najlepszym małym klubem wioślarskim w Polsce.

NASZE WARTOŚCI

W przeciwieństwie do większości wioślarskich klubów, nie skupiamy się na medalach. My je zdobywamy przy okazji. Dużo medali. A czasem nie zdobywamy. Zawsze robimy jednak wszystko by odnieść sukces w jednej, najważniejszej dla nas konkurencji. W uszczęśliwianiu każdego kto do nas zajrzy i postanowi tu wiosłować. Naszym celem jest uśmiech na twarzy zawodników – niezależnie od tego ile mają lat i jakie są ich sportowe cele. Chcemy aby nasi wioślarze byli silni, zdrowi i by w KW·04 po prostu świetnie się bawili. W grupie ludzi, którym zależy na tym samy, w naszym „drugim domu”.

WARTOŚCI KW04
SUKCESY KW04

SUKCESY

Sukcesy KW·04, które stawiają nas między największymi polskimi klubami wioślarskimi to, bez wątpienia, złota era przełomu lat 20. I 30. XX wieku. Wtedy to medal olimpijski zdobyła nasza klubowa dwójka bez sternika (Los Angeles 1932), a większość rozegranych wyścigów o tytuł Mistrza Polski wygrywali zawodnicy KW·04. My jednak najbardziej dumni jesteśmy z sukcesów w XXI wieku. W czasach gdy KW·04 należy do kategorii małych „rodzinnych” klubów. Od kilkunastu lat niemal co roku ktoś z naszych zawodników reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Świata. W tym czasie wywalczyli oni aż 7 medali tych dwóch imprez.

TRENERZY

Z punktu widzenia kibiców, trenerzy są kimś niewidocznym, kto wspominany jest raz do roku jako „trener naszych medalistów”. W rzeczywistości bez trenerów nie istniałby żaden klub. Oni uczą nas wiosłować, tworzą profesjonalne plany treningowe, sprawiają, że nasz maleńki klub odnosi tyle sukcesów. Przede wszystkim jednak – powodują, że czujemy się w KW·04 jak w domu i wciąż chcemy tu wracać. Sprawiają, iż na treningach dajemy z siebie więcej i więcej.

TRENERZY KW04
ZARZĄD KW04

ZARZĄD

Za kwestie organizacyjne w Klubie odpowiadają osoby znające wioślarstwo od podszewki. Wszyscy zaczynali lata temu jako zawodnicy poznańskich klubów wioślarskich. Obecnie wiosłują w Klubie jako mastersi lub są rodzicami zawodników KW04. Albo i jedno i drugie.

Strona główna Wioślarstwo
Młodzież Dorośli Partnerzy Kontakt Wydarzenia Galeria myKW04
Strona używa plików cookies, pozostając na niej zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci swojego urządzenia.
Zrozumiałem