Młodzież
Strona główna Młodzież
Dlaczego wioślarstwo?

Dlaczego wioślarstwo?

Podczas wiosłowania wykorzystujemy prawie 90% mięśni naszego ciała, rozwijając przy tym zarówno wytrzymałość, jak i siłę. Dodatkowo od jesieni do wiosny jeździmy na rowerach i nartach biegowych, biegamy oraz trenujemy na siłowni i sali gimnastycznej. Treningi są zatem ciekawe i mało kontuzyjne. Wszystko to czyni z wioślarzy sportowców zdrowych i wszechstronnych. Dla młodego człowieka ważne są też inne korzyści wynikające z wioślarstwa: integracja i kontakt z przyrodą. Pływając na kilkuosobowych łodziach uczymy się bowiem współpracy z rówieśnikami, wspieramy się wzajemnie i zawiązujemy przyjaźnie na całe życie. A treningi na świeżym powietrzu odbywają się nie na bieżniach, ulicach czy boiskach, lecz na rzece i jeziorach, a zimą w górach. W czasach uzależnień od technologii jest to zatem sport wymarzony dla miejskiej młodzieży.

Dlaczego KW·04 Poznań?

W Poznaniu jest sześć klubów wioślarskich. Wszystkie godne polecenia. Nasz klub ma jednak trzy wyjątkowe atuty, których jednoczesne połączenie jest unikalne w skali Polski.
1) Jesteśmy małym, rodzinnym klubem, w którym wszyscy czują się jak w domu, wszyscy wzajemnie się wspierają i doskonale znają.
2) W stosunku do liczby zawodników zdobywamy nieproporcjonalnie dużo medali Mistrzostw Polski i imprez międzynarodowych – pod tym względem w Polsce nie mamy sobie równych.
3) Jesteśmy najstarszym klubem sportowym w Poznaniu, który wychowuje pokolenia poznaniaków od 1904 roku, ucząc ich solidności, solidarności i szacunku dla innych.

Treningi odbywamy zarówno na naszej przystani nad Wartą (ul. Piastowska 40), jak i na torze regatowym Malta. Kilka razy w roku – w terminach nie kolidujących bardzo z nauką – wyjeżdżamy na obozy sportowe, które odbywają się w ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorami i w Szklarskiej Porębie. W związku z dofinansowaniami ze środków publicznych, cena tych obozów jest niezwykle przystępna.

Dlaczego KW04 Poznań?
Nabory do klubu

Nabory do klubu

Trening wioślarski można w naszym klubie zacząć w każdej chwili. Nabór prowadzimy cały rok (nie licząc lipca i sierpnia). Jeśli twoje dziecko ma 11-14 lat, zapraszamy zatem o kontakt telefoniczny i odwiedzenie naszej przystani. Młodzież 15, 16 lub 17-letnią zapraszamy zresztą równie gorąco – niektórzy medaliści olimpijscy zaczynali nawet nieco później. Najmłodsi zawodnicy na początek trenują dwa-trzy razy tygodniowo, stopniowo zwiększając tę liczbę.

W calu zapisania dziecka do klubu, rodzice powinni skontaktować się z trenerką Adą (+48 784 039 278), trenerem Kacprem (+48 789 340 048) lub trenerem Radkiem (+48 531 653 884).

Strona główna Wioślarstwo
Młodzież Dorośli Partnerzy Kontakt Wydarzenia Galeria myKW04
Strona używa plików cookies, pozostając na niej zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci swojego urządzenia.
Zrozumiałem