Memoriał W. Żyto w Kaliszu
Strona główna Wydarzenia Memoriał W. Żyto w Kaliszu
Memoriał W. Żyto w Kaliszu
Memoriał W. Żyto w Kaliszu
9 cze 2024, 12:44

Podczas tegorocznych zawodów w Kaliszu nasi zawodnicy zaprezentowali się fantastycznie, zdobywając aż 23 medale we wszystkich konkurencjach!

Regaty rozpoczęły wyścigi młodzików B w kategorii jedynek. Bardzo dobrze wyścig zaczął nasz zawodnik Nikodem Zieliński,


który jednak ze względu na drobny błąd techniczny nie ukończył swojego wyścigu, natomiast zaraz po nim startowała Katarzyna Rewers, która po fantastycznym biegu zwyciężyła w swojej kategorii, zdobywając pierwszy dla klubu złoty medal!


Kolejne były wyścigi jedynek juniorek i juniorek młodszych. W kategorii juniorek starszych brązowy medal udało się wywalczyć Aleksandrze Mermela.


W młodszej kategorii zarówno złoto jak i srebro należało do naszych zawodniczek - Marceliny Szkudlarczyk oraz Emily Grześkowiak. 


W wyścigu dwójek podwójnych juniorów i juniorów młodszych srebro zdobyli Bogusz Stacherski oraz Adam Zydel. 


Kolejne rozgrywane biegi należały do kategorii młodzików. W czwórkach podwójnych chłopców zdobyliśmy złoty medal! W skład osady wchodzili Mateusz Hawrylak, Marcel Rej, Jan Woronowicz oraz Adam Jóźwiak.


Medal udało się wywalczyć także w dwójkach podwójnych dziewcząt, gdzie po złoto sięgnęły Klara Szkudlarczyk oraz Matylda Majchrzak.


Kolejnym wyścigiem był bieg czwórek podwójnych juniorek, gdzie w pięknym stylu wygrała nasza osada. Dziewczyny w składzie Emily Grześkowiak, Marcelina Szkudlarczyk, Aleksandra Mermela oraz Alicja Roszkiewicz wyprzedziły wszystkie swoje konkurentki.


Po złoto, zaraz po nich sięgnął Bogusz Stacherski w kategorii jedynki juniorów i juniorów młodszych.


Następne biegi także obfitowały w medale KW04. Kategorię jedynki dziewcząt pewnie zwyciężyła Klara Szkudlarczyk.


Po srebro w wyścigu czwórek podwójnych dziewcząt sięgnęła osada w składzie Matylda Majchrzak, Łucja Bilska, Zuzanna Łubińska oraz Maja Ratajczak.


Następnym wyścigiem był bieg dwójek podwójnych chłopców, w których brązowy medal wywalczyła dwójka Jan Woronowicz i Mateusz Hawrylak. 


A zaraz po nich koledzy z klubu startowali na czwórkach podwójnych ze sternikiem, gdzie zajęli pierwsze oraz trzecie miejsce. Skład zwycięskiej osady to Marcin Borowski, Adam Prokop, Jakub Ratajczak oraz Adam Jóźwiak na sterze z Ivanem Sheuka, a brązowi medaliści popłynęli w składzie Nikodem Zieliński, Mateusz Nagler, Bartosz Rekowski oraz Marcel Rej na sterzy z Borysem Przyszczypkowskim.


Po złoty medal sięgnęła także Adrianna Mermela w kategorii jedynki kobiet. 


Następnie na podium gościliśmy, aż dwie nasze osady. W dwójkach podwójnych juniorek i juniorek młodszych po brąz sięgnęły Nina Wasilewska oraz Aleksandra Mermela, a zdecydowane zwycięstwo odniosła, dwójka podwójna, Marcelina Szkudlarczyk i Emily Grześkowiak. 


Kolejna kategoria to wyścigi dwójek podwójnych dziewcząt kategorii B gdzie zdecydowanie triumfował nasz klub, zajmując wszystkie 3 miejsca medalowe. Na trzecim miejscu podium znalazła się dwójka w składzie Maja Bartkowiak i Lilianna Schuster. Po niezwykle zaciętej walce o złoty medal, o ułamki sekund zwyciężyły Katarzyna Rewers i Cecylia Szkudlarczyk, wyprzedzając dwójkę w składzie Nina Mazur i Anna Vonkholska o niecałe pół sekundy!


Przed ostatnim już wyścigiem zawodów był bieg czwórek podwójnych chłopców kategorii B, w którym także po złoto i srebro sięgnęli nasi zawodnicy. Wygrana osada popłynęła w składzie: Ryszard Hołownia, Gustaw Stacherski, Borys Przyszczypkowski oraz Nikodem Zieliński, a na drugim miejscu znalazła się osada w składzie: Ivan Sheuka, Jakub Sołtysik, Maksymilian Borkowski oraz goszczący u nas zawodnik Trytona Poznań Ryszard Adamski-Kaczmarek. 


Ostatnim wyścigiem zawodów były biegi czwórki podwójnej mix, które także zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem naszej osady w składzie: Marcelina Szkudlarczyk, Emily Grześkowiak, Adam Zydel oraz Bogusz Stacherski.


Ogromne gratulacje dla wszystkich!

Ostatnie aktualności

Centralne Regaty Otwarcia Sezonu
15 kwi 2024
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze
6 mar 2024
Obóz zimowy 2024
20 lut 2024
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim 2024
28 sty 2024
Strona główna Wioślarstwo
Młodzież Dorośli Partnerzy Kontakt Wydarzenia Galeria myKW04
Strona używa plików cookies, pozostając na niej zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci swojego urządzenia.
Zrozumiałem