Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze
Strona główna Wydarzenia Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze
Otwarte Mistrzostwa Miasta  Poznania na ergometrze
6 mar 2024, 12:45

Podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim wystartowało aż 45 zawodników KW04!!! Nie zabrakło nowych życiówek oraz miejsc na podium.

Zawody rozpoczęły się od najmłodszych kategorii - Młodzików B - którzy ścigali się na dystansie 500 metrów. Ponad połowa startujących młodzików B to zawodnicy naszego klubu!!! To świetny wynik, który zawdzięczamy działaniom młodych trenerów.

Jako pierwsza, na trzecim stopniu podium, stanęła Lilianna Schuster z czasem 2:01.7, a tuż za nią, na czwartej pozycji znalazła się Maja Bartkowiak z czasem 2:03.7.

Kolejne zawodniczki także zdobyły świetne rezultaty wyraźnie poprawiając swoje życiówki. To świetna prognoza na nadchodzący sezon.

Kolejni na starcie stanęli chłopcy z tej samej kategorii wiekowej. Srebrny medal wywalczył Nikodem Zieliński z czasem 1:56.2!

Ogromne gratulacje dla wszystkich chłopaków, którzy dzielnie walczyli do ostatnich metrów i także osiągnęli nowe rekordy życiowe.

W kategorii młodzików A, którzy mają do pokonania dystans 1500 metrów,  fenomenalny wyścig mogliśmy podziwiać w wykonaniu Jana Woronowicza, który ostatecznie zajął 4 miejsce tracąc jedynie 1.3 sekundy do medalu. Bardzo dobrze z tym dystansem poradził sobie także Marcel Rej finiszując na 7 pozycji z 47 startujących.

Wśród dziewcząt bardzo dobry wynik uzyskała Klara Szkudlarczyk, która z nową życiówką zajęła fantastyczne 5 miejsce! Warto dodać, że Klara dopiero co zmieniła kategorię wiekową na wyższą.

Wyścigi na dystansie 2000 metrów rozpoczęła ekipa juniorek młodszych. Na srebro, dzięki świetnemu wyścigowi, zasłużyła Marcelina Szkudlarczyk ponownie poprawiając swój rekord na tym dystansie!

Na bardzo dobrym 6 miejscu zawody ukończyła Emily Grześkowiak, a na 10 pozycji znalazła się Maria Zydel. To świetne rezultaty tym bardziej, że w tej kategorii startowało aż 37 zawodniczek!

Wśród juniorów młodszych najlepiej poradził sobie Bogusz Stacherski, który ukończył zawody na 8 miejscu ze świetnym czasem - 7:10.7. Dobrze wypadł także debiutujący Krzysztof Łubiński, zajmując 12 miejsce z czasem 7:17.6.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Nina Wasilewska, zajmując 5 miejsce w kategorii juniorek z nową życiówką - 7:54.1, gratulujemy także dobrego występu wracającej po kontuzji Alicji Rewers!

Na brązowy medal w juniorach zasłużył Paweł Mikołajczak, który dzięki niesamowitemu finiszowi na ostatnich metrach znalazł się na trzecim miejscu kończąc wyścig z przewagą 0.8 sekundy nad czwartym zawodnikiem. Ogromne gratulacje!

Dwóch naszych zawodników znalazło się na podium w kategorii lekkiej mężczyzn - zwyciężył Dmytro Kulik z nową życiówką 6:37.4, a brązowy medal zdobył Radosław Kmiecik. W kategorii seniorek złoto zdobyła Adrianna Mermela, a wśród mężczyzn triumfował Grzegorz Hoffmann. Serdeczne gratulacje dla wszystkich.

Ostatni na regatach startowali mastersi oraz amatorzy, którym także udało się stanąć na podium. Srebrny medal zdobył Mariusz Mikołajczak w kategorii masters a brązowy trafił do Wojciecha Majchrzaka za wyścig amatorów.

Po dokładne wyniki zapraszamy na stronę Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo, a po więcej zdjęć do galerii na naszej stronie.